FAQ


V súčastnosti ponúkame zmenu jednej fiat meny Euro na kryptomenu Bitcoin. Neustále pracujeme na rozšírení ponuky kryptomien a rovnako aj Fiat mien. Minimálnu čiastku, za ktorú môžete kúpiť kryptomenu je 20 €.

Každá transakcia v sieti Blockchain má svoj identifikátor (hash). Ide o 64 znakov dlhý, unikátny reťazec číslic a písmen.Ide o akýsi “poznávací znak” danej transakcie a zároveň adresa ako ju vyhľadať.Identifikátor môžte vyhľadať cez svoju kryptopeňaženku alebo cez online službu blockchain.info kde do vyhľadávacieho poľa zadáte adresu vašej peňaženky a zobrazí sa Vám zoznam posledných transakcií vrátane ich identifikátorov. ID transakcie Vám zasielame vždy v emaily po zahájení presunu bitcoinov do Vašej kryptopeňaženky.

Za zmenu si neúčtujeme žiadne poplatky. To znamená, že bankovým prevodom zašlete presne takú čiastku, ktorú vidíte v objednávke. Táto suma Vám bude zmenená na kryptomenu. Provízia za využitie našej služby je zahrnutá vo výslednom kurze uvedenom v kalkulačke.

Pri prvej zmene sa Vaše údaje spárujú s Vašou kryptopeňaženkou. Týmto je zabezpečené aby opakované platby z Vášho bankového účtu boli správne zmenené a odoslané na správnu adresu kryptopeňaženky. V prípade že chcete zmeniť kryptopeňaženku je potrebné zadať novú objednávku. Použiť pri objednávke kryptopeňaženku burzy Vám neodporúčame, nakoľko na burze nemáte svoje kryptomeny pod úplnou kontrolou. Na využívanie našej služby Vám odporúčame využívať hardverovú kryptopeňaženku napr. TREZOR

Pri väčšej odchylke budete kontakovaný prostredníctvom e-mailu. Pri drobných odchýlkach bude Vaša objednávka automaticky upravená a prebehne požadovaná zmena.

Vo chvíli kedy obdržíte e-mail s potvrdením odoslania kryptomeny sa už transakcia odosiela. Každú transakciu na kryptomenovej sieti je nutné ešte overiť. Overenie prebieha automaticky v rámci siete a môže trvať niekoľko desiatok minút. V e-maily obdržíte tiež identifikátor transakcie, podľa ktorého môžete sledovať priebeh overovania.

Pri prvom nákupe resp. zmene musíte prejsť procesom objednávky. Následne aby ste vykonávali pravidelné nákupy krypta či už denne, týždenne alebo mesačne, stačí zadať vo Vašom bankovom účte trvalý príkaz v prospech našej spoločnosti. Akonáhle budú fiat prostriedky pripísané na náš bankový účet vykonáme zmenu a odošleme krypto do Vašej kryptopeňaženky. O stave objednávky budete vždy informovaný e-mailom.

Objednávku môžete vytvoriť ako hosť alebo ako registrovaný užívateľ.
Na úvodnej stránke zadáte množstvo ktoré chcete zameniť v €, alebo v ₿, systém Vám automaticky prepočíta hodnotu podľa aktuálneho kurzu. Potvrdíte tlačítkom "Zmeniť". Na nasledujúcej stránke zadáte emailovú adresu a adresu vašej peňaženky. Tu tiež ešte môžete upraviť Vami požadovanú sumu na výmenu. Potvrdíte opäť tlačítkom "Zmeniť".
Na nasledujúcej stránke sa Vám zobrazí prehľad Vašej objednávky a na Vašu emailovú adresu sú odoslané informácie a pokyny k platbe. Objednávku potvrdíte tlačidlom "Potvrdiť". Vaša objednávka je až do zaplatenia nezáväzná.
Kurz pri nákupe je platný 30 minút. Pri platbe ktorá bude prijatá neskôr bude kurz upravený podľa aktuálneho kurzu v čase priajtia FIAT meny na náš účet. V prípade dlhšieho trvania prevodu bude vaša objednávka pozastavená. Po prijatí financií Vám okamžite odosielame kryptomenu na adresu zadanú v Vašej objednávke.
O zmene stavu objednávky budete informovaný emailom.


Ak Vašu objednávku nezaplatíte do 7 dní od jej vytvorenia, bude Vaša objednávka stornovaná.

Objednávky môžete uskutočňovať bez registrácie, ako hosť, alebo s registráciou. Pri objednávke ako hosť je však výška objednávok obmedzená na kumulovaný objem do 200 EUR/ 10 dní podľa zákona AML.
Po prekročení tohoto limitu je už potrebná registrácia.
Registráciou taktiež získavate prístup k Vášmu účtu kde si môžete prezrieť prehľadne všetky Vaše minulé aj aktuálne objednávky a tiež spravovať Vaše osobné údaje.

Pre možnosť obchodovať nad limit 200 €/ 10 dní je nutné po registrácii na našich stránkach vykonať prostredníctvom Vášho vytvoreného účtu:
Overenie Vašej emailovej adresy,
Zaslať fotografie/scan dvoch aktuálnych dokladov s fotkou (musia byť čitatelné, na rovnaké meno aké je uvedené pri registrácii),
Zaslať kópiu výpisu z Vášho bankového účtu (najlepsie vo formáte .pdf) s viditelným menom vlastníka (rovnaké ako v registrácii a na dokladoch) a číslom účtu.


Maximálna kumulatívna suma objednávok je po registrácii a overení identity 10 000€ / 30 dní. Nad tento limit nie je možné obchodovať.